Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
ЧЕРЕШНЯ.
Лише в слов'янських мовах існує окрема назва для черешні і вишні. В інших же європейських мовах вишню звичайну називають вишнею кислою, а черешню —■ вишнею солодкою. І дійсно, різниця в зовнішньому вигляді дерев, плодів невелика. Щоправда, в черешні крупніше листя і плоди, які чітко виділяються на фоні стрункої крони дерева.
Черешня — південна культура, дуже вибаглива до тепла і часто терпить від морозів, в окремі роки навіть у східних і південних областях. В зиму 1984/85 року більшість дерев була дуже пошкоджена морозо-боїнами. У промислових садах колгоспів і радгоспів черешню не рекомендують вирощувати в Сумській і Чернігівській областях. У присадибних і колективних садах її бажано висаджувати в захищених від вітру, сонячних місцях, що не заливаються талими водами.
Більшість районованих сортів вирощують у одній-двох областях.
Ранньостиглі сорти. Валерій Чкалов — чудовий сорт, плоди якого чи не найраніше радують садівника — достигають вони у першій — на початку другої десятиденки червня. Вони великі, темно-червоні, добрі на смак. Дерево достатньо зимостійке, але потребує зрошення. Цей сорт районований у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Харківській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Ж а б у л е — ще більш ранній сорт з чудовими темно-червоними плодами, але дерева його взимку часто пошкоджуються морозами і погано переносять посуху. Районований у Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській, Хер¬сонській та Хмельницькій. Присадибна — сорт безпосередньо для садівників-любителів. Він високоврожайний, плоди жовтого кольору з червоним рум'янцем, які достигають на початку червня. Вирощують у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській, Харківській та Херсонській областях. Скороспілка — достигає на початку червня, плоди рожево-червоні, дерево відносно морозостійке та посухостійке. Районований у Дніпропетровській, Запорізькій, Кримській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Червнева рання рекомендована для вирощування у Закарпатській, Одеській та Херсонській областях; Мелітопольська рання — у Донецькій; Р у-бінова рання — в Вінницькій, Кримській і Херсонській; Руська і Рання Касіні — лише у Кримській; Рання Дуки — у Полтавській; Запорізька — у Тернопільській області
З середньоранньостиглих сортів Тавричанку вирощують у Донецькій та Одеській; Улюблену Дуки — Житомирській та Київській областях.
Середньостиглі сорти складають найбільшу групу. Більшість з них достигає в кінці червня. Районовані в одній-двох областях. Ось перелік сортів цієї групи: Винка, Гедельфінген, Ділема (В о с-ход), Дніпровка, Донецька красуня, Киянка, Київська чорна, Красуня Криму, Красуня Києва, Космічна, Крупноплідна, Мелітопольська чорна, Чорна Ф р о м а.Середньопізньостиглі сорти достигають у першій половині — сере дині липня. Найбільш поширені з них Францис, Дайбера чорна (Бігарро Дайбера); Дончанку вирощують лише в Донецькій, Ваг-ратіон — у Кримській, Сюрприз — у Миколаївській області.
Пізньостиглі сорти дають продукцію з середини до кінця липня. Більшість з них використовують переважно для виготовлення компотів, варення. Найбільш поширений сорт цієї групи Дрогана жовта. Ціниться насамперед за високу морозо- та посухостійкість. Плоди жовті, непривабливі, але досить смачні. Дуже поширений також старий захід ноєвропейський сорт Наполеон рожева. Інші районовані в одній-трьох областях: Бадачинська чорна, Полянка, Наполеон біла, Рожева мліїв ська, Сімферопольська, Янтарна, Виставочна, Нектарна.

akadem9.at.ua
monster


Поиск