Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
АГРУС.
Тільки-тільки почав виспівати грунт, ще всі дерева голі, лише на деяких з них тріснули бруньки, а невеликі кущі аґрусу вже тішать зір ніжними листочками. Невдовзі з'являться й непоказні дрібні зеленку ваті або червонуваті квітки і мов би самі собою виростуть ягоди, що красиво висять на гілочках — зелені, рожеві, а то й темно-червоні з срібними ниточками малюнка.
У нашій країні аґрус вирощують давно. На городі його можна висаджувати біля парканів, як живу загорожу, в міжряддях молодо го саду.
З ранніх сортів найбільш поширений Донецький первенець з великими і смачними плодами, які проте сильно уражуються борош нистою росою. Мліївський жовтий рекомендується для виро щування лише в Київській і Ровенській областях.
З численної групи середньостиглих сортів найбільшого поширення набули Корсунь-Шевченківський і Рясний. Інші ж — Бахмутський, Донецький крупноплідний, Русь кий жовтий, Слава лепська, Красень та Консерв ний — вирощують в одній-двох областях.
Єдиний пізній сорт аґрусу Фінік вирощується практично у всіх областях. Великі фіолетово-червоні, смачні ягоди достигають у липні і довго не осипаються. Велика вада сорту — він дуже сильно уражується борошнистою росою.
Крім районованих на Україні, садівники-любителі можуть також вирощувати крупноплідні західноєвропейські сорти Кроун боб, Зелений бутилочний, Лимонний велетенський з великими смачними ягодами, але вони не стійкі проти морозів і дуже уражуються борошнистою росою. Північно-американські сорти Хаутон, Перл, Джоселін, Каррі та інші, навпаки, добре витримують великі морози, рано починають плодоносити, але у них дуже дрібні ягоди. Вітчизняні гібридні сорти з вели кими ягодами — Сливовий, Рожевий 2, Родник, Садко, Лада повинні зайняти гідне місце в саду любителів. Цікаві також нові скороплідні сорти Капітан (у якого майже немає колючок), Колобок, Пушкінський, Балтієць, Салют.

akadem9.at.ua
monster
Поиск